Gå til innhold

Fond


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt å spare litt i fond! Ikke mye men litt hver mnd.

Hvilke fond anbefaler du meg som er nybegynner i dette?

Har en venninne som nettop tok ut overskuddet av det hun har spart i det siste! Hun har tjent 16.000 på kort tid, på liten sparing. Hun har Odin Fond Norden, men er det noen bedre kanskje? Noe jeg heller bør tenke på?

Gjest rådgiveren
Skrevet

Fond er en sammensatt "portefølje" med mange forskjellige bedrifter/selskaper. Dermed er det et gjennomsnitt som blir avkastning.

Ikke spar i fond for å tjene raske penger! Det er en langsiktig spareform av den enkle grunn at aksjemarkedet svinger opp og ned uten at noen kan forutsi med sikkerhet hva som vil skje i markedet.

Mange "spår", men det er like vanskelig som å spå været på julaften! Og fond som gikk bra i går, er ikke nødvendigvis det som går bra i morgen.

Hvis du skal spare i over 5 år, har historisk avkastning vært bedre enn bank. Men det er ikke garantert.....

Gå til banken du bruker, og be om en samtale med plasseringsrådgiver.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...