Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Lurte på om dere kunne hjelpe meg med noen spørsmål angående CLA.

1. Først av alt står det på pakken at man skal ta 2-4 tabletter daglig. Hos helsekostbutikken, så hun at jeg mått opp i 8 tabletter daglig for å få en slankende effekt. Er det riktig, og kan det skade med for mye??

2. Kan jeg ta disse pillene mens jeg ammer? Mine tvillinger er 1 år nå, og de får kun morsmelk to ganger daglig?

Takker på forhånd for svar!

Gjest lillebil
Skrevet

Ernæringseksperten på dette forumet har tidligere advart mot bruk av CLA mens man ammer, da man ikke vet nok om eventuelle bivirkninger av dette ennå.

Janne Kvammen, Klinisk Ernæringsfysiolog
Skrevet

Hei vild

Jeg fraråder bruk av CLA (konjugert linolsyre) tilskudd, spesielt fordi du ammer. Det er ikke gjort noen gode langtidsstudier på CLA-inntak hos mennesker, og det er derfor usikkert hvordan effekten av høye doser er på sikt, og om det eventuelt kan være uheldige bivirkninger.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...