Gå til innhold

anfall


Anbefalte innlegg

Jeg lurer på hva dette kan være:

En person får av og til et slags anfall der han føler at han blir en annen person. Disse anfallene varer bare i noen sekunder, og oppstår gjerne ved stress. Det kan være alt fra en dag til flere måneder imellom hvert anfall. noen dager flere anfall på en dag. Etter anfallet er personen i noen sekunder helt tom i blikket, for deretter å bli glovarm i kroppen. Personen har hatt disse anfallene i ca 20år. Kan det være at det ligger noe i underbevisstheten fra barndommen som han ikke har bearbeidet kanskje???

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/217425-anfall/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg er jo ikke lege, men har opplevd noe lignende selv. Ved stress fikk jeg feber og var totalt utmattet og måtte legge meg. Det viste seg at det skyldtes en dyp depresjon. En annen mulighet er en dissosiativ lidelse. Det kommer av og til som følge av et traume - traumet trenger ikke ligge nærme i tid. Et tredje alternativ kan vel være en slags epilepsi? Håper NHD svarer deg når han er tilbake, for jeg lurer også på hva dette kommer av.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/217425-anfall/#findComment-1605617
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...