Gå til innhold

Legen sa at lamictal først og fremst ble brukt til personlighetsforstyrrelser


Anbefalte innlegg

Gjest anouschka78

Jeg ringte legevakten på mandag. Sliter med PTSD, etter år med vold og forfølgelse, og bipolar dep.

Jeg fikk sterk derealisering på mandag pga. et nytt forhold til en gutt jeg måtte gjøre det slutt med, (orket ikke vekke opp mer minner). Husker ikke hendelser men følelsene er overveldende. Tvangstankene ble for store for meg, og jeg får mange impulser om at jeg må ta livet av meg (nevnte IKKE dette).

På telefonen sa hun at jeg ikke kunne ringe den dagen. Greit nok.

De ringte alikevel en psykiater for en drøfting.

Da hun ringte tilbake sa hun jeg hadde en personlighets forstyrrelse pga. lamictal.

Jeg har aldri vært hos dem.

Det var jo jeg som tipset legen min om at de kanskje ville funke når SSRI ikke har hatt noen effekt. Det samme med aurorix. Hatt super virkning i to år, og begynte i full jobb pga. dette. Men pga. tvangstankene som kom tilbake, tok jeg for liten dose av aurorix en ukes tid... Sinnsykt dumt...Men det var så grusomt etter to år uten.

Jeg har slitt med tilbakevendende dep. siden jeg var liten, og kan derfor en del om medisiner iom at jeg har vært så "sterk" utad, har jeg ikke fått tilbud om noen adekvat behandling.

Innlagt pga. spiseforstyrrelser, rusmisbruk (sluttet når jeg var 18) og dep. når jeg var 16 og 18 år.

Har alltid tatt vare på andre før meg selv, sterke følelser og ikke brydd andre med mine tanker (vært i psykose pga. ubehandlet depresjoner over år.) Jeg har alltid kamuflert mine psykiske problemer. Det folk så var isolering, stumhet og jeg ble innadvendt.)

Jeg er aldri i konfliker med folk, har mange venner og har alltid vært godt likt av lærere, gamle venner og får stadig nye. Vært utadvendt siden jeg var liten...

Hvordan kunne hun si dette på telefonen?

Har aldri vært der...

Fortsetter under...

Hun kunne si dette på telefonen fordi hun manglet innsikt i sin egen manglende kompetanse...

Det går ikke an å begrunne en påstand om at du har en personlighetsforstyrrelse med at du går på Lamictal. Ikke gidd å legg vekt på hennes påstander - forhold deg til utsagn fra behandlere som kjenner deg.

Enig med frosken, dama hadde ikke peiling.

Fastlegen min har lite peiling på psykofarmka.. Kan ikke spørre han om noe angående medisiner. Fins nok en del slike leger, det fine er hvis de kan innrømme at de ikke kan og henviser en til andre. Problemet er når de handler os sier ting uten å ha nødvendig kunnskap.. slik som i ditt tilfelle.. ille!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...