Gå til innhold

Farlig å spise?


Anbefalte innlegg

Gjest stoiker
Skrevet

Skulle tine et brett frossen karbonadedeig i mikrobølgeovnen, men glemte å sette det på tining. Dermed ble den kokt på full effekt i stedet.

Nå er spørsmålet - er den giftig? Jeg tenker på isoporbrettet den lå på, som ble helt forvridd i prosessen og plastikken over, som sprakk i varmen.

Er disse giftige når de kokes/varmes opp, og er dermed karbonadedeigen farlig å spise? Ville dere ha spist den?

Jeg må innrømme jeg satte den i kjøleskapet mens jeg tenkte meg om og så kastet jeg den. Men var det unødvendig?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Plasten kan avgi giftige stoffer, Så det ville nok jeg også.

Fettet når 300 grader, og det er varmt nok til at plasten koker og oljer fordamper fra plast.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...