Gå til innhold

Her er det noe galt......langt.


Anbefalte innlegg

zapp1365380584

Jeg har hatt ei venninne i nesten ti år. Hun har alltid hatt en dragning mot det åndelige, men sakte har det glidd ut.

Jeg snakker om at hun ser demoner over alt. De kan være i maten, de kan hoppe på henne hvis hun går inn i feil butikk uten å be masse først, og hun har jevnlig ringt meg pga demoner i stua.

Hun har kastet flere madrasser fordi det var demoner i dem så hun ikke fikk sove.

Det skal ikke noe til før alt er bare kaos og hun vil at jeg skal ordne opp.

Dette har slitt meg helt ut.

Hun er i tillegg deprimert og våger ikke å søke hjelp fordi hun er redd for at så fort det offentlige eller noen form for helsepersonell blir innblandet vil de ta barna hennes.

Hun ser på det hele som religiøs forfølgelse.

Jeg orker ikke mer, og har kuttet kontakten, men det er så mye som skal sorteres i hodet mitt.

Hvordan kunne jeg bli viklet så langt inn i dette uten å se det skikkelig før nå?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/250604-her-er-det-noe-galtlangt/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg synes det er synd du har kuttet henne ut. Hun trenger hjelp, og det gjør også barna hennes. Jeg mener ikke at du selv skal hjelpe henne, men du kunne kanskje tatt kontakt med hjelpeapparatet?

Din venninne er alvorlig psykotisk, og hun kan umulig fungere i hverdagen. Hvordan tror du det er for barna hennes å vokse opp på den måten?

Din venninne er så syk at hun selv ikke forstår hvor alvorlig det er, hvor viktig det er at hun får hjelp, både for sin egen og barnas skyld. Hvis du vet hvem som er fastlegen hennes, så ta kontakt med han/henne. Hvis du ikke vet det, må du ta kontakt med barnevernet, de kan også hjelpe til som din venninne får behandling.

Hvis hun ikke får hjelp er det stor fare for at hun blir enda dårligere, og forsømmer alt annet for å bekjempe demonene. Dagligdagse ting som husstell og matlaging kan da lett komme i bakgrunnen. Hvis du opplever at hun blir enda sykere, kan du ta kontakt med legevakten. (I hvert fall hvis du ikke vet hvem som er fastlegen hennes.)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...