Gå til innhold

SSRI og Tolvon - erfaringer


Anbefalte innlegg

Noen som har erfaringer med denne kombinasjonen som kan skrive litt om følgende:

* Virker Tolvon for forbedret søvn umiddelbart?

* Hva er normal dose for Tolvon i kombinasjon med SSRI og hva er normal dose som standalone AD?

* Hvor lenge gikk dere på SSRI før dere begynte med kombinasjonen?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/260472-ssri-og-tolvon-erfaringer/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest trillelillepille

Kan svare på noen av spm. Tolvon virker søvnfremmende fra første dag (kveld/natt). Virkningen innsetter (hos meg, det kan vel variere litt) rundt en time etter inntak av pillen. Jeg startet vel på 30 mg., men det går jo også an å først ta bare 15 mg. og se hvordan virkningen blir. I begynnelsen kan man bli ganske "sløv" og få hangover dagen derpå, men dette kan bli bedre etter en tids bruk.

Tror jeg brukte ssri alene i maksdose et par måneder før Tolvon ble lagt til.

Forøvrig sa psykiater på en avdeling der jeg var lagt inn, at Tolvon virket egentlig bare på søvn, at det var noe en trodde tidligere at det virket antidepressivt. Remeron skulle visst virke mer antidepressivt. Jeg vet ikke om dette stemmer eller de lærde strides. Det virker i alle fall på søvn det også.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...