Gå til innhold

NHD: hva slags erfaring har du med dagslyslampe mot depresjon?


Anbefalte innlegg

Gjest gammel traver på forumet.

Min venninne sliter med depresjon og angst og har gått til innkjøp av en dagslyslampe etter råd fra sin psykiater.

jeg har slitt med depresjon i flere år som jeg har fått poliklinisk behandling for. ingen har nevnt dette med dagslyslampe for meg.

Er det noe som ofte blir brukt mot depresjoner?. Er dette mere alternativt?. Synes det er så rart at jeg aldri har hørt om dette som hjelp mot depresjoner før.

Fortsetter under...

Gjest marihone

jeg har brukt lyslampe en liten stund nå, men har nettopp svart på et innlegg om det litt lenger ned, så jeg limer enkelt og greit inn svaret jeg skreiv her jeg :)

jeg har! jeg har lenge slitt med depresjoner som ble langt fra bedre når vinteren og mørketiden kom, og også forsinket søvnfasesyndrom. jeg vet ikke helt hva problemstillingen din er, om det gjelder vinterdepresjon eller søvn, men ang. søvn er det hvertfall lysbehandling som har best dokumentert effekt i forhold til den andre behandlingsmetoden melatonin, så vidt jeg vet hvertfall. jeg tar både melatonin og sitter foran lampa 1 time hver morgen innenfor et visst tidsrom, og det har snudd døgnrytmen min helt om, noe jeg trodde aldri kunne skje. så ja - lysbehandling er verdt å prøve!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...