Gå til innhold

hvor mye penger brukere dere på mat hver dag?


Anbefalte innlegg

Gjest matbudsjett
Skrevet

jeg bruker ca 80 kroner dagen på mat hver dag, og jeg er singel. Føler at det går mye penger til dette.

Hva med dere?

Fortsetter under...

Gjest melmøll
Skrevet

Har ikke ført budsjett siden studietida, men da brukte jeg og samboer 2500 i mnd. Vi bruker sikkert litt mer nå. Det er nok dyrere å være singel, hvis du kjøper endel ferdigmat, spiser ute og sånt. Blir fort til at man må kaste mer mat vis man lager selv.

Gjest Helene Harefrøken
Skrevet

Alene med stor unger.Matbudsjettet vårt er på 3500kr pr mnd.Hender det sprekker litt.Men bruker altså ca 120kr pr dag.Da lever vi helt greitt.

Gjest 353445646
Skrevet

Er du student ? Hva med å flytte inn sammen med en studievenn eller noe, dele på utgiftene.

Vet ikke hvor mye jeg bruker på mat hver dag, ingen ringeste anelse. Sikkert mye.

Skrevet

Hva slags mat pleier du å spise? Og hvor ofte handler du? Det kan lønne seg å handle sjeldnere, og å planlegge menyen for en uke av gangen, så du ikke trenger å kaste så mye.

Gjest matbudsjett
Skrevet

Hva slags mat pleier du å spise? Og hvor ofte handler du? Det kan lønne seg å handle sjeldnere, og å planlegge menyen for en uke av gangen, så du ikke trenger å kaste så mye.

jeg kaster ingenting. jeg spiser opp alt jeg kjøper og lager. Hvorfor skal man kaste maten?

Annonse

Gjest melmøll
Skrevet

jeg kaster ingenting. jeg spiser opp alt jeg kjøper og lager. Hvorfor skal man kaste maten?

fordi det er mugg på den, eller at den er gått ut på dato?

Gjest matbudsjett
Skrevet

fordi det er mugg på den, eller at den er gått ut på dato?

Hos meg så blir det spist opp før det går ut på dato, så det slipper jeg. Jeg spiser så mye hele tida, er alltid sulten. blir mye utgifter av det.

Skrevet

jeg kaster ingenting. jeg spiser opp alt jeg kjøper og lager. Hvorfor skal man kaste maten?

Fordi den blir gammel og dårlig før du rekker å spise den.

Skrevet

80 kroner dagen høres ikkje så mye ut.

Hva med fks. brus/øl, toalettartikler, shampo, snop/chips, vaskepulver, aviser, lyspærer, stearinlys, barbersaker o.l. er det innkludert i de 80 kronene eller?

Gjest matbudsjett
Skrevet

80 kroner dagen høres ikkje så mye ut.

Hva med fks. brus/øl, toalettartikler, shampo, snop/chips, vaskepulver, aviser, lyspærer, stearinlys, barbersaker o.l. er det innkludert i de 80 kronene eller?

ja, det er stort sett inkludert.

Skrevet

Så lenge de 80 kronene dekker det meste av husholdningsartikler også så syntes eg du er flink, og lever billig.

Det blir jo ikkje mer enn ca.2400.- pr.mnd.

Eg har levd med "trang" økonomi i mange år, men har strevd kraftig med å komme ned på ca. 100.- dagen, altså ca. 3000.- pr.mnd. totalt i husholdningsartikler, ca. 120.- dagen syntes eg ideelt da er det til og med rom for både dessert og yoghurt innimellom.

Nå har eg heldigvis en noe romsligere økonomi...puh!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...