Gå til innhold

Opera nettleser


Gjest tante som snart er lei

Anbefalte innlegg

Gjest tante som snart er lei

Hva er egentlig fordelen med opere i fht internet explorer.

Jeg har en nevø som stadig laster ned opera til min datamaskin når han får låne den. Jeg sletter fordi jeg har dårlig med plass og ikke vil ha unødige ting der. Nå har han igjen lastet ned opera ser jeg. Hvorfor vil ungdommene på død og liv ha opera nettleser??

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/295125-opera-nettleser/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg tror ikke "ungdommene" vil ha Opera, men personlig smak og behag gjør seg gjeldende også når det gjelder nettlesere. Og ungdommer har lettere for å installere sine egne ting uansett hvilken pc de låner :-)

De store fordelene med Opera var mest merkbare før Internet Explorer 7 kom med 'tabbed' browsing (fliker) og muligheter til å søke fra adressefeltet i den søkemotoren du ønsker selv. Dette var ting Opera var ute med for flere år siden. Andre ønsker Opera fordi den er raskere, sikrere og bruker tilsynelatende mindre systemressurser enn Internet Explorer. Den har også uendelige muligheter til å endres slik at den passer akkurat til ditt behov. Jeg har for eksempel en egen knapp for DOL uten at jeg trenger dille i favorittlisten min som begynner å bli syndig stor og uoversiktelig.

Det er dusinvis av andre grunner også men de blir fort på den litt sære tekniske siden, eller tar hele dagen å ramse opp.

I tillegg er Firefox en veldig populær nettleser så det er mangt man kan prøve dersom man ønsker.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/295125-opera-nettleser/#findComment-2380079
Del på andre sider

Jeg foretrekker også Opera, og jeg er langt fra noen ungdom ;-)

Men jeg ville ikke drømme om å laste ned verken Opera eller noe annet på en PC som ikke var min. Du kan jo si til ham at en betingelse for å låne den er at han ikke laster ned noe uten å spørre deg først?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/295125-opera-nettleser/#findComment-2380091
Del på andre sider

Gjest ChiengMai

''Hvorfor vil ungdommene på død og liv ha opera nettleser??''

Mitt inntrykk er at ungdom på død og liv skal ha Firefox. Men det gjelder ikke bare ungdom, forresten. Selv har jeg brukt Opera i mange år og elsker muligheten av å ha flere arkfaner som åpner de samme sidene hver gang jeg åpner opp nettleseren. Har noen faste valg liggende som jeg bruker ofte (TV-program, telefonkatalogen osv).

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/295125-opera-nettleser/#findComment-2380206
Del på andre sider

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...