Gjest Geir Skrevet 9. desember 2008 Skrevet 9. desember 2008 Altså kan du få et sunt og variert kosthold ved å spise bare Fjordland, i kombinasjon med brød og melk til frokost/kvelds og ett eple i ny og ne? 0 Siter
mariaflyfly Skrevet 9. desember 2008 Skrevet 9. desember 2008 Sikkert helt greit, så fremt du ikke kun holder deg til Biffsnadderutgaven. 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 9. desember 2008 Skrevet 9. desember 2008 Sikkert helt greit, så fremt du ikke kun holder deg til Biffsnadderutgaven. Biffsnadderutgaven har eg ikkje prøvd en gang, eg får gatekjøkkenmat feeling av det, men svenske kjøttbullar er bra, dessuten er risgrøten og fiskevariantene ok. 0 Siter
Gjest imzedimze Skrevet 9. desember 2008 Skrevet 9. desember 2008 Jeg vet ikke hvordan det er med Fjordland, men jeg har hørt at ferdigmat som man varmer opp har mye salt i seg, og derfor ikke er sunt. 0 Siter
Gjest Sylar Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Godt er det i alle fall ikke. =) 0 Siter
Gjest synes jeg Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Biffsnadderutgaven har eg ikkje prøvd en gang, eg får gatekjøkkenmat feeling av det, men svenske kjøttbullar er bra, dessuten er risgrøten og fiskevariantene ok. Jeg tror det er helt greit nok. Om ikke annet blir det et lavt kaloriinnhold, noe som er sunt nok i seg selv for noen av oss. Og kanskje alternativet slett ikke hadde blitt laks eller torsk de dagene. Jeg synes de er rimelig saltfattige på smakemn disse rettene og jeg peprer og salter i tillegg. Tror ikke det er så mye salt i de fiskerettene i hvertfall. Men å kjøpe de fiskebollene i stedet for å lage det selv, det gjør jeg i hvert fall ikke! Den med sursøtsaus har jeg spist av og til, i tillegg til de fiskegreiene. Det er store variasjoner på de middagene der, og noen er virkelig vonde. 0 Siter
Lillemus Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Det er vel ikke den verste ferdigmaten du kan ha i deg. Sjekk litt på saltinnhold og innhold av andre tilsetningsstoffer, men jeg tror ikke det er så ille. Og om du er flink til å variere mellom rettene så blir det vel ganske bra. Men fryktelig dyrt i lengden da... 0 Siter
Gjest Elextra Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Det er vel neppe så sunt som fersk mat. Dyrt er det, og ikke veldig godt heller. Ville bare satset på det som en reserveløsning. 0 Siter
kaffepiken Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Jeg tror nok man kan leve helt greit på fjordland-mat, det virker jo som det er en del å velge mellom sånn at det blir variasjon. Næringsverdien er sikkert helt OK. Jeg ville nok slengt på litt salat ved siden av da. 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Jeg vet ikke hvordan det er med Fjordland, men jeg har hørt at ferdigmat som man varmer opp har mye salt i seg, og derfor ikke er sunt. Alt for lite salt for meg ihvertfall. 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Jeg tror nok man kan leve helt greit på fjordland-mat, det virker jo som det er en del å velge mellom sånn at det blir variasjon. Næringsverdien er sikkert helt OK. Jeg ville nok slengt på litt salat ved siden av da. Så lenge næringsverdien er ok, så spiser eg med god samvittighet. 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Det er vel neppe så sunt som fersk mat. Dyrt er det, og ikke veldig godt heller. Ville bare satset på det som en reserveløsning. Det _er_ en reserveløsning! 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Det er vel ikke den verste ferdigmaten du kan ha i deg. Sjekk litt på saltinnhold og innhold av andre tilsetningsstoffer, men jeg tror ikke det er så ille. Og om du er flink til å variere mellom rettene så blir det vel ganske bra. Men fryktelig dyrt i lengden da... ''Men fryktelig dyrt i lengden da...'' Tja...Kjøttkakene koster 43,90.- i dag hadde eg laks til ca. 55.- 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Godt er det i alle fall ikke. =) Det er bedre enn ingenting! 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Jeg tror det er helt greit nok. Om ikke annet blir det et lavt kaloriinnhold, noe som er sunt nok i seg selv for noen av oss. Og kanskje alternativet slett ikke hadde blitt laks eller torsk de dagene. Jeg synes de er rimelig saltfattige på smakemn disse rettene og jeg peprer og salter i tillegg. Tror ikke det er så mye salt i de fiskerettene i hvertfall. Men å kjøpe de fiskebollene i stedet for å lage det selv, det gjør jeg i hvert fall ikke! Den med sursøtsaus har jeg spist av og til, i tillegg til de fiskegreiene. Det er store variasjoner på de middagene der, og noen er virkelig vonde. Eg har ikkje turt å smake på finnbiffen enda, men prøv svenske kjøttbullar! namm...For en vidunderlig saus. 0 Siter
Lillemus Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 ''Men fryktelig dyrt i lengden da...'' Tja...Kjøttkakene koster 43,90.- i dag hadde eg laks til ca. 55.- Når jeg har laksemiddag koster det ca. 25-30,- for en laksebit (125 gram) + ris eller kikerter + masse grønnsaker (myyye mer enn den lille dærten gulrøtter som er med i Fjordlandpakken)... 0 Siter
Gjest qigong Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Vet om mange enslige som kjøper dette ofte. De fleste ser nå friske og oppegående ut :-). Ville vært litt obs på vitaminmangel kanskje? Spis frukt, evt vitaminpiller. 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Når jeg har laksemiddag koster det ca. 25-30,- for en laksebit (125 gram) + ris eller kikerter + masse grønnsaker (myyye mer enn den lille dærten gulrøtter som er med i Fjordlandpakken)... Joda, det kan nok bli billigere men det var mye ++ i reknestykket ditt. Tenk på all tiden du sparer, og strøm til oppvarming og vann til oppvasken osv. 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Vet om mange enslige som kjøper dette ofte. De fleste ser nå friske og oppegående ut :-). Ville vært litt obs på vitaminmangel kanskje? Spis frukt, evt vitaminpiller. ''Spis frukt, evt vitaminpiller.'' Spiser "Møllers Total" hver dag, frukt to ganger i uka og bananer hver dag. 0 Siter
Lillemus Skrevet 10. desember 2008 Skrevet 10. desember 2008 Joda, det kan nok bli billigere men det var mye ++ i reknestykket ditt. Tenk på all tiden du sparer, og strøm til oppvarming og vann til oppvasken osv. ''Joda, det kan nok bli billigere men det var mye ++ i reknestykket ditt.'' Neida, jeg mener at for en laksebit, ris/kikerter og masse grønnsaker betaler ca. halvparten av det du gjør for like mye laks, et par-tre små poteter og noen babygulrøtter... ''Tenk på all tiden du sparer, og strøm til oppvarming og vann til oppvasken osv.'' Nåja. Litt mer tid bruker jeg nok, men du bruker da strøm til å la Fjordlandpakkene ligge i kokende vann du også. Jeg bruker woken i 10-15 min (evt. microen i 5 min) og du bruker nesten det samme. Og det vannet du bruker til å koke maten i bruker jeg til å vaske koppene i. ) Hah! 0 Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.