Gå til innhold

Kan det bli for mye spinning?


Anbefalte innlegg

Gjest for mye av det gode?
Skrevet

Jeg har for øynene opp for hvor morsomt det er, nå har jeg lyst til å gå på spinning 3 ganger pr. uke, ca en time hver gang. Kan det være dumt å være så ivrig?

Utenom spinning trener jeg styrke også, 3 x pr. uke. To ganger med apparater og en gang flow.

Skrevet

Det går greit å trene spinning 3 ganger i uka, men du bør variere intensiteten. Hvis du trener med høy intensitet hele tiden, sies det at du bryter ned i steden for å bygge opp formen.

Skrevet

3 timer spinning i uka er helt OK:-) Men du bør ikke kjøre alle tre timene med full intensitet. Generelt sier trenerene hos oss at to max-puls-timer i uka er helt ok.

Gjest spinninginstruktør og personlig trener :-)
Skrevet

Kjør på! Om du trener høyintensitet så tren spinning annenhver dag,da får du restituert deg tilstrekkelig mellom øktene. Ser noen snakker om nedbryting av muskulaturen,men det gjelder overtrening,og trene 3 dager i uken med spinning er ikke overtrening;-). Variasjon er viktig både for framgang og motivasjon.

Gjest instruktør
Skrevet

Bare stå på! Spinning x 3 kombinert med styrke x 3 pr uke er bare bra.

God trening! Trening er gøy når man finner sin form :o)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...