Gå til innhold

Krigsspill på data avler vold


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Nils Håvard Dahl, psykiater

Det finnes faktisk god forskning på dette. Denne sier dette:

Vanlige, friske barn med normal adferd tar ikke skade av slike spill.

Barn med adferdsavvik, aggressive og med antisosiale trekk, vil kunne bli verre av spill med mye vold.

ShitDiddelyDo

Jeg tror de har et poeng. Spillene i dag er ikke som da jeg var barn. Har såvidt spilt noen spill som voksen, og det er relativt virkelighetstro og brutale greier. Ikke nødvendigvis pga volden, men fordi du blir så trukket inn i handlingen at du blir preget.

Og det er helt åpenbart at det er enkelte som ikke tåler dette. Har sett programmer om folk som gifter seg i virtuelle verdener og betaler (ekte) penger for virtuelle møbler. Folk er jo hakke gærne. Spesielt ser det ut som om japanerne tåler dette med spill dårlig. Når det handler om spill er det alltid japanere. Alltid. :)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...