Gå til innhold

Flåttbitt og utslett


Anbefalte innlegg

Gjest Elineof
Skrevet

Hei, Jeg har fått et bitt rett under kneet bak på leggen som er en rødt med en rød ting rundt (det er vanlig fraget hud mellom bittet og ringen) Er det andre insektsbitt enn flått som gir slike utslett? Jeg løp en tur i Nordmarka for ca en uke siden og oppdaget utslettet i dag. Mvh Eline

candyqueen_83
Skrevet

Hvor stor er ringen? Etter flått blir det vel rødt på størrelse med en femmer? Jeg ville sjekket det hos lege.

Gjest Kjærringa
Skrevet

Min mann ble nektet behandling da utslettet var under 5 cm. Jeg synes det er en litt underlig regel. Hvordan vet man at man ikke blir syk om det er under 5 cm?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...