Gå til innhold

Antatt strømforbruk i et rekkehus?


Anbefalte innlegg

Gjest familie4
Skrevet

Vi har akkurat kjøpt oss et rekkehus(på enden av rekken) på 130 kvm fordelt over 3 etg. Det er et eldre rekkehus fra 60-tallet og scorer nederst på energibarometeret(G). Vi er to voksne og to barn under 10 år som skal bo der. I tillegg til elektrisk oppvarming så er det peis i stuen.

Vi bor i dag i en 3-roms leilighet og har et strømforbruk på 9000 kwt/år enda vi får mye gratis varme av naboene og har fellesvaskeri(vi bruker mye på dusjing).

For å unngå sjokk når strømregningene dukker opp så håper vi noen med lignende erfaring kan anslå sånn ca hvor mye vi kommer til å bruke i året - vi har bestemt oss for å kutte ned på dusjing og redusere klesvask/oppvasken.

Gjest jejejeje
Skrevet

20-25.000 kw, avhengig av hvor kald vinteren blir.

Gjest Trorjeg
Skrevet

Det kommer an på om det er en åpen løsning mellom etasjene eller ikke. Min mor hadde en slik leilighet som gikk over tre plan med åpen løsning. Det ble dyre strømregninger.

Skrevet

'' I tillegg til elektrisk oppvarming så er det peis i stuen.''

Skift ut peisen med en skikkelig vedovn. Peis er bare tull, den avgir fint lite varme, men bruker mye brensel.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...