Gå til innhold

Hva hadde du spist om du hadde 130,- pr. dag?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal de 130,- pr. dag gå kun til mat? I så fall er det jo ikke noe problem - ikke om man kan bruke det man har i fryser og andre matskap i tillegg.

Skrevet

Hvor mange er dere i huset? Om jeg hadde kr. 130 pr dag å bruke på mat, hadde jeg spist dobbelt så mye og dyr mat som jeg gjør nå. Eller mener du at du har 130 inkl. faste utgifter og transport? Hvor mye sitter du i så fall igjen med til mat?

Gjest segunda
Skrevet

Hvis jeg skulle leve billigst mulig i en uke ville havregrøt, egg og grovt brød være det første jeg tenkte på. Det metter og gir gode næringsstoffer. Videre ville jeg valgt grønnsaker som kålrot, gulerøtter, brokkoli, blomkål etc.

Vann fra springen som drikke og kaffe er nødvendig for meg;-)

Skrevet

Som de andre sier: 130 pr. dag er da ikke lite? Kommer selvsagt an på hvor mange dere er...

Skrevet

Hvor mange er dere i huset? Om jeg hadde kr. 130 pr dag å bruke på mat, hadde jeg spist dobbelt så mye og dyr mat som jeg gjør nå. Eller mener du at du har 130 inkl. faste utgifter og transport? Hvor mye sitter du i så fall igjen med til mat?

En person, kun mat. Jeg skjønner jeg vil overleve ja. :)

Skrevet

Da har du RIKELIG å leve på :-)

Takk, var litt bekymret, men det er jeg ikke mer. :)

Gjest segunda
Skrevet

Takk, var litt bekymret, men det er jeg ikke mer. :)

Hvis du ganger 130 med 7 så har du 910 kr. på en uke. 910 x 4 blir 3640 kr. i måneden og de fleste av oss aleneboere bruker mindre enn det en vanlig måned.

Se ellers svaret mitt hva jeg ville spist hvis jeg hadde lite å leve for.

Gjest andegakk
Skrevet

En person, kun mat. Jeg skjønner jeg vil overleve ja. :)

Du har til og med råd til en biff!

Skrevet

Du har til og med råd til en biff!

Hehe ja, men satser på Italiensk Gryte med brødskriver. Det koster en 70 kroner pluss brød.

Skrevet

Da hadde jeg spist som jeg pleier, så no problem :) Dette er jo nesten 1000 kroner for en uke, og det er det samme beløpet jeg handler for til en familie på fire hver uke, og vi spiser stort sett det vi har lyst på :)

Skrevet

130 per dag for en person er da masse. Skjønner ikke problemet jeg.

Gjest alt gårrrrrrr
Skrevet

Men de 130 skal gå til mat, alt annet er betalt av regninger osv? Og du er alene? Da skal det da gå fint :-) Handle på Rema, de har mange middagsretter til under hundrelappen - for fire personer :D Så kan du jo varme rester et par dager...

og de har billige brød der også.

Gjest luftslott
Skrevet

Da hadde jeg spist bedre enn jeg gjør nå:-)

Bak selv, det koster mindre og smaker bedre enn kjøpebrød/rundstykker. Kjøp poteter og grønnsaker, Coop kyllingkjøttdeig (19 kr for 400 gr), kjøttdeig fra Rema (500 gr, husker ikke prisen men man får mye for pengene). Sjekk tilbudsavisene og planlegg middager for hele uka slik at du kan bruke rester/bruke samme ingredienser.

En superenkel og billig middag:

Stek strimler av kyllingfilet eller små boller av kyllingkjøttdeig krydret med karri, mens du koker opp grønnsaker etter smak i kyllingbuljong. La en porsjon risnudler eller eggnudler trekke i varmt vann 1 min. Hell vannet av nudlene, legg dem i bolle og fyll opp med grønnsaker, buljong og kylling. Koster ikke mye men smaker kjempegodt:-)

Gjest ambrose
Skrevet

Rema 1000 har mye billig og godt :) likedan first price-varer, som finnes på bl.a Kiwi.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...