Gå til innhold

Spillavhengig sønn sover ikke.Hjelp!


Anbefalte innlegg

Gjest Bekymret far til 2.

Hvor kan man få hjelp til en voksen sønn som ikke bor hjemme,men alikelev nekter "å bli voksen"

Han sitter oppe med WOW og Facebook hele natta og nekter å legge seg selv om han har avtaler dagen etter

Skal jeg også bryte avtaler for å få han til å våkne?

Han utsatte avtalen i dag fra kl 14-16 da han måtte sove 4 timer.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/370782-spillavhengig-s%C3%B8nn-sover-ikkehjelp/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest for å kunne svare

Går han på skole? Jobber han? Hvor får han penger fra til husleie, mat, strøm, internett osv?

Har han og du felles fastlege?

Bor han helt alene eller smamen med noen / bofellesskap?

Har han kjæreste? Venner som han treffer i real life? Hva gjør de på dagtid?

Gjest sikkerto

Det er lite du får gjort med dette nå når han er voksen. Voksne gjør selvstendige valg, upåvirket av mor og far. Bor han hjemme kan du evnt kaste han ut og se om han da sørger for jobb for å få mat på bordet. Trolig blir det vil sosialkontoret som finansierer videre drift.

Gjest fastlegen kan hjelpe

Har han en depresejon eller avhengighet, kan han trenge hjelp selv om han er myndig.

Men det er viktig at ikke hjelpen bare hjelper ham til å bli mer avhengig og hjelpeløs.

Familiemedlemmer han kan tenkes å spørre om å få / låne penger, må være enige om at dette bare driver ham lenger ned i uføret. Får han penger til mat / drikke, vil han fortsette med å ikke skaffe seg jobb, og opparbeide seg mye mer gjeld mht husleie sm ikke betales osv. Så brannslukking i form av penger må alle slutte med.

Tilby ham hjelp til å snakke med bank, lånekasse, kreditorer, for å forklare situasjonen, slik at de ikke fortsetter å utbetale noe, eller kreve inn strafferenter for noe han ikke har forutsetning for å betale tilbake.

Bli med til fastlegen, og få ham henvist til noen som kan noe om avhengighet.

Avtaler dere å møtes, så la dere møtes hos ham om morgenen. Skal dere gi ham måltider med mat, så inviter ham til frokost.

Gjest Bipolar58

Går han på skole? Jobber han? Hvor får han penger fra til husleie, mat, strøm, internett osv?

Har han og du felles fastlege?

Bor han helt alene eller smamen med noen / bofellesskap?

Har han kjæreste? Venner som han treffer i real life? Hva gjør de på dagtid?

Han er selvstendig næringsdrivende og påstår at han tjener over 300 000 per år.Problemet er bare at han aldri har betalt skatt og at han aldri sover om natta,bare om dagen 4 timer her og 4 timer der.

Ikke felles fastlege,ingen fast kjæreste.Bor helt alene i en 80 kvm leilighet med data i alle rom.

Han fester med venner 2 lørdager i mnd når han har penger.

En voksen hadde kanskje betalt husleia og så lagt til side sparepenger?

Han sliter mye med sin psyke da han ikke helt har tålt skillsmissen.Jeg var nok ikke så snill pappa som jeg kunne ha vært.Gutter er barn,ikke små menn.Dårlig samvittighet gjør at jeg gir ham for mye penger,noe som går ut over min yngste sønn som er gift og har en datter på 6 mnd.Han tjener godt men det skal jo være likebehandling mellom barn.

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...