Gå til innhold

FU: er du tilfreds med avgjørelsen vedr ABB?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg ville hatt langt større tillit til konklusjonen og hele rettsprosessen om vi hadde hatt minst to grupper av fagfolk som jobbet parallelt og uavhengig av hverandre.

Det burde vært mellom tre og fem personer i hver gruppe, og de burde vært satt sammen av folk som ikke har jobbet tett med hverandre før.

Ellers er det brukt enorme resurser på å snu alle steiner i denne saken. Synes derfor det blir merkelig at forholdsvis så lite har blitt brukt på den psykiatriske utredningen. Den var nødt til å vekke debatt, samme hva konklusjonen ble.

mvh

Ja, det er godt å vite at det fortsatt er slik at ingen som er for en så god sak som det er å bekjempe islamismens utbredelse, er i stand til på begå grusomme handlinger av den grunn, nå som det er avklart at tilfellet Breivik skyldes sykdom og intet annet.

Annonse

Har det falt deg inn at det kan hende jeg mente noe sånt som at jeg lurer på om folk her inne stoler på avgjørelsen?

Hva var galt med at NHD var enig i Smir sitt syn på saken? Jeg synes Smir hadde et svært godt poeng, jeg.

Annonse

tzatziki1365380058

Er han syk, så er han syk. Det spiller ingen rolle hva jeg eller noen andre, personlig mener om det. Mennesker som er strafferetslig utilregnelige kan ikke dømmes til fengselsstraff, sånn er det med den saken. Det er prinsippet i norsk rett, og det skal naturligvis også gjelde for Behring Breivik.

Gjest Shilapila

Har det falt deg inn at det kan hende jeg mente noe sånt som at jeg lurer på om folk her inne stoler på avgjørelsen?

Jeg tolker ikke svaret til NHD som kritikk av deg. SMIR kom med kommentar til å bruke ordet 'tilfreds' og NHD nikker bifallende.

Synes du skal slå deg til ro med det. Selv har jeg mange og kompliserte følelser rundt massemorderen, men har ikke tenkt å trekke i tvil kompentansen til rettspsykiaterne. Er muligens mer interessert i å diskutere veien videre i forhold til rettssikkerhet i Norge. Massedrapet har satt og kommer videre til å sette samfunnet på prøve i mange sammenhenger.

NEI.

Etter det jeg har fått med meg så er det Paranoid schizofren som er hoved diagnosen. Denne diagnosen er det ganske mange som har og som er helt ufarlige mennesker.

Synes det burde vært mer fokkus på andre diagnoser som psykopati og personlighetsforstyrrelser. Det er ikke nok å være paranoid for å drepe så mange mennesker!!.

Gjest SMIRnøff

NEI.

Etter det jeg har fått med meg så er det Paranoid schizofren som er hoved diagnosen. Denne diagnosen er det ganske mange som har og som er helt ufarlige mennesker.

Synes det burde vært mer fokkus på andre diagnoser som psykopati og personlighetsforstyrrelser. Det er ikke nok å være paranoid for å drepe så mange mennesker!!.

Helt enig.

Det må ligge noe under, som gjør at hans paranoia arter seg på akkurat denne måten...

Ja.For meg er det viktigst at han ikke slipper ut på 30 år+,ikke om han sitter i fengsel eller på Asylet.

Så vidt jeg forsto på direktøren på Dikemark,har de en sikkerhetsavdeling som abb blir innelåst på i mange mange år.

Er vi heldige vil noen ta livet av ham,eller han "Våkner" av sin sinnsyke tilstand og han gjør det selv.

Men siden vi ikke har dødstraff i dette landet,bør man kanskje ikke tenke slik?

Det er mange gale som opp gjennom historien har tatt livet av mer en 3 mennesker og aldri har sluppet ut av fengselet eller asylet.

Vi husker vel alle "Gjøkeredet" der "Jack Nicolsson" til slutt ble lobotomert og han høye "Høvdingen" kvalte ham?Å gå rundt å sikle fra du er 35-75 er jo ikke noe liv!

Anbefaler alle å se den norske filmen:"De gales hus" som er bygget på boken av Karin Fossum med samme navn.

Der ser man ulykkelige homofile,feite mislykkede og ulykkelige mennesker.Folk med både "Ticks" og "Tourettes syndrom"

En tar sitt liv og en annen forsøker 2 ganger.

Er det slik i dag vil ikke ABB få noen "dans på roser" i Asylet (Eller fengselet)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...