Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hm.., å klippe bilder på kameraet går fint, det klarer selv mor :) Men hvilket program bruker jeg når jeg vil klippe bildene mer detaljert, via pc'en? Stort sett bruker jeg windows fotovisning osv. Forståelige tips tas imot med stor takk :)

Skrevet

Hva mener du med klippe bilder, ta utsnitt? Altså, bare velger deler av bildet og ta vekk resten?

Skal programmet være gratis, eller et du kjøper?

Gjest ikveld
Skrevet

Tja, i Win 7 så finnes det under "tilbehør" noe som heter "Snipping tool". (Ikonet er en saks og en ring.)

Her kan du jo klippe, lage utsnintt og ellers forsøke deg frem.

Helt gratis :-)

Gjest Foto er gøy
Skrevet

Bare klippe deler av bildet som de andre spør om her? Da er paint et utrolig enkelt hjelpemiddel. Det har du på pc`n din. Bruker det kjempemasse, det går lett å laste opp, klippe ut deler eller forandre størrelse på hele bildet, lagre, og ferdig :) Dette programmet følger på pc`n din, så det har du.

For større/andre photooppgaver så bruker jeg bedre photoprogrammer. Det skal være en del av disse å kunne laste ned gratis fra nettet.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...