Gå til innhold

Å bli bedt om å oppgi pers.nr sitt


Anbefalte innlegg

Gjest Skeptisk2012

Eg har mottatt en anmodning fra styret i sameiet her eg bor, om å gi fra meg personnummer. Det er visstnok skattedirektoratet som krever dette, og de skal visstnok gi styret dagbøter om dette ikke ordnes..

Helt ærlig, så synes eg dette virker ufattelig rart... Noen fagpersoner her som vet?

Fortsetter under...

Gjest Høstløv

''Eg har mottatt en anmodning fra styret i sameiet her eg bor, om å gi fra meg personnummer. Det er visstnok skattedirektoratet som krever dette, og de skal visstnok gi styret dagbøter om dette ikke ordnes..

Helt ærlig, så synes eg dette virker ufattelig rart... Noen fagpersoner her som vet?''

Styret i sameiet er lovpålagt å gi informasjon til Skatteetaten om sameiers andel av utgifter/inntekter samt gjeld/formue. Dette er opplysninger som skal føres opp i selvangivelsen din. Styret trenger fødsels- og personnummeret ditt for å kunne sende disse rapportene, fristen for år 2011 var 31.01.2012.

Sameiet kan bli ilagt dagsbøter hvis de unnlater å innrapportere dette. Dette vil medfører en utgift for sameiet og dermed vil felleskostnadene stige.

Boligsameiets plikt til innberetning av likningsoppgaver er regulert i forskrift av 13. juli 1995 nr. 685.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...