Gå til innhold

Barnehageforkjølelser ...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Mitt lille barnebarn (snart to år) begynte i barnehagen i august. Han er en robust, energifylt liten plugg og feilte sjelden noe de første årene sine. Men nå! Nå er han syk annenhver uke, med stadig nye snuer og hoster og feber. Så er han pigg igjen og hopper og løper - ei uke, og så er det feber og snørr igjen. Er dette vanlig? Min datter begynte i barnehage da hun var tre år, og hun var allergiker og ble ofte sjuk, men sønnen hennes slår alle rekorder. Han er ikke allergiker. Det er så jeg gjerne skulle tatt ungen ut av barnehagen igjen, men barnets mor og far trøster seg med at han bygger immunforsvaret sitt dette første året. Noen som kjenner igjen dette med sjuk annenhver uke?

Skrevet

Foreldrene har rett - dette styrker immunforsvaret på sikt og er helt vanlig den første vinteren i barnehagen. :) Hold ungen tørr og varm (om han tåler det så bruk ull innerst!) og vit at det går over. :)

Skrevet

Kjenner igjen det ja. Første året i barnehagen var barna mine mye syke. Gikk hardt utover egenmeldingsdagene. Nå er de sjelden syke da.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...