Gå til innhold

Sykkelhjelm og tenåringer


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har en 14 åring som ikke vil bruke sykkelhjelm. Han tar den på vist jeg sier han må det men så "glemmer"han det etterpå.

Han sier at over halvparten på ungdomsskolen bruker ikke hjelm til og fra trening og skole men bare på lengere turer.

Jeg sa at ulykker kan skje på korte turer også.

Han har kontroll svarte han.

Er det virkelig så mange ungdommer som ikke bruker hjelm?

Anonymous poster hash: 67a20...250

Skrevet

Du kan hilse han og si at jeg også trodde jeg hadde full kontroll da bremseklossen på forhjulet plutselig kilte seg og låste hjulet mens jeg var i god fart ned en relativt bratt bakke. Det var ikke mer enn et par minutter fra hjemmet. Man rekker tenke mye mens man flyr over styret, på vei mot asfalten. Jeg tenkte "pass på hodet, pass på hodet, pass på hodet" Jeg klarte riktig nok passe på hodet, albuene mine var ikke spesielt fornøyd med det kan man si. Det er ingen regler som sier at man ikke kan tryne på sykkel dersom man ikke er mer enn x-antall km unna hjem/skole ;)

Skrevet

Jeg har en 14 åring som ikke vil bruke sykkelhjelm. Han tar den på vist jeg sier han må det men så "glemmer"han det etterpå.

Han sier at over halvparten på ungdomsskolen bruker ikke hjelm til og fra trening og skole men bare på lengere turer.

Jeg sa at ulykker kan skje på korte turer også.

Han har kontroll svarte han.

Er det virkelig så mange ungdommer som ikke bruker hjelm?

Anonymous poster hash: 67a20...250

 

Det er dessverre mange ungdommer som ikke bruker hjelm.

Skrevet

Min niese tryna på sykkel nettopp fordi hun skulle lure seg unna hjelmbruk... Ble "påtvunget" hjelm hjemme og så snart hun var ute av syne tok hun den av og hang på styret. Der ble den hengende i veien på ett eller annet vis

- husker ikke om den kom i veien for brems eller hva det var, men turen endte i grøfta.

påskelilje
Skrevet

16-åringen min bruker alltid hjelm (har sett det i smug), 14- åringen bruker det til og fra skolen, men det hender hun "glemmer" det på fritida. Hun spurte meg en gang om hun fikk lov til å sykle uten hjelm.... noe jeg svarte nei til.

AnonymBruker
Skrevet

Jeg ville tatt fra sykkelen hvis et av mine barn ble tatt i å ikke brukte hjelm. Ville gitt den tilbake etter x antall dager, og gitt samme advarsel igjen. Jeg tror på konsekvens-oppdragelse.



Anonymous poster hash: fcb42...32b

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...