Gå til innhold

NHD: Råd angående aurorix


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, trenger råd angående aurorix og AD. Har tidligere slitt med at SSRI/SNRI har gitt mangelfull respons eller bivirkninger, og prøver derfor nå Aurorix. Begynte på 300mg, og merket effekt etter noen dager (som er rart?), fikk mer energi, bedre konsentrasjon og forsåvidt bedre humør. Dog fortsatt deprimert. Dette vedvarte 1-1.5 uke, før jeg våknet en morgen og følte meg deprimert og verre. Økte til 450mg, og har nå gått 3 uker, og er fortsatt deprimert/føles ut som det blir verre. 

Mitt spørsmål, anbefaler du å øke dosen og håpe på at det blir bedre etterhvert, evt. hvor mange uker bør jeg holde ut? 

Evt. hva anbefaler du å prøve når SSRI/SNRI/Wellbutrin/remeron har gitt mangelfull respons?

Anonymkode: 05997...e9a

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Jeg har hatt pasienter som har trengt 900 mg Aurorix. En opptrappingsplan kan være steg på 150 mg med 3-4 ukers mellomrom for å evaluere effekt.

Hvis både SSRI/SNRI/Wellbutrin/Remerom ogevt også Aurorix ikke skulle ha effekt, ville jeg vurdert rediagnostikk.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...