Gå til innhold

Oksehunger


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har de siste månedene vært så sulten. Vet jeg må ned i vekt, men greier det bare ikke. 

Er det vanlig å bli mer sulten med ustabil psyke? Jeg kan begynne en dag med gode forsetter og lage meg sunn frokost. Så blir jeg bare mer sulten utover dagen, særlig på søtt, og særlig på kvelden. Greier ikke å la være.

Eller er det Kvetiapinen sin skyld? Tar 300 mg depot.

Anonymkode: b7801...bf4

Videoannonse
Annonse
Gjest elina777
Skrevet

Jeg hadde sånt søtsug på seroquel (samme medisin) at jeg spiste og spydde tre ganger daglig, så det er nok den

Skrevet

Jeg fikk en vanvittig oksehunger på 300 mg quetiapin , måtte bare gå ned til 100 mg. Er nok ennå mer sulten enn normalt, men takler det bedre nå.

For lite søvn er også ofte ødeleggende for vekta. Jeg har langt mindre kontroll over maten i dårligere perioder, regner med at det er ganske vanlig.

 

yellow ledbetter
Skrevet

Det er en vanlig bivirkning med den medisinen. Vet ikke om det er sånt som går over etter hvert, siden jeg aldri har brukt det selv. Men når du vet hvorfor, så klarer du kanskje å håndtere det? Ellers er vel overspising et problem for mange når de har det vanskelig psykisk, både ved angst og depresjon. Eller motsatt problem, å ikke orke å spise. 

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...