Gå til innhold

Bipolar?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva er kriteriene for å oppfylle bipolar 2 diagnosen?

Anonymkode: ba607...32f

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hadde det ikke vært lettere å Google? 

Anonymkode: 5066d...838

Skrevet
kupton skrev (11 timer siden):

At en både har hatt depresjon og hypomani. 

Men det virker som at når en har EUPF, så blir dette lett oversett. Jeg beskrev hvordan jeg kan svinge i løpet av ett år, men fordi de kun hadde sett mine depressive faser i årene før i år, så mente de det hadde med EUPF. Først i år, etter to hypomanier som jeg har fått når jeg har vært innlagt så skjønte de at det ikke kun var EUPF, men også bipolar. 

Er dette det typiske med at når man har EUPF, så blir alt mulig satt i den båsen og at alt som kan tyde på noe mer/annet bare blir oversett? Det tok tre år fra min første hypomani til de satte diagnosen.

Drømmeautomat
Skrevet

Jeg har lært at EUPF og unnvikende er en vanlig kombinasjon med BP2, så rart hvis de tenkte at EUPF ekskluderte bipolar på noen måte.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...