Gå til innhold

Politikerne våre har bidratt til å skape et samfunn som i økende grad fremstår som lite bærekraftig


Anbefalte innlegg

AnonymBruker

En stadig større andel kvinner tar høyere utdanning og går inn i krevende yrker, noe som resulterer i lavere fødselstall. Dette fører også til en demografisk ubalanse, ettersom kvinner i stor grad flytter til urbane strøk for å studere og arbeide, mens mange menn blir værende i distriktene for å jobbe med primærnæringer og naturressurser. Sentraliseringen av offentlige tjenester forsterker denne utviklingen, da majoriteten av offentlig ansatte er kvinner.

Samtidig har landet mottatt et betydelig antall innvandrere, noe som utfordrer den nasjonale samhørigheten. Uten en felles kulturell og verdimessig forankring kan dette føre til økt fragmentering i samfunnet, med potensielt alvorlige konsekvenser for sosial stabilitet.

Parallelt med disse utfordringene har myndighetene gjennomført en omfattende satsing på det grønne skiftet, til tross for at teknologien ennå ikke er tilstrekkelig utviklet. De økonomiske investeringene er enorme, og det er usikkerhet rundt hvorvidt samfunnet vil kunne bære de økonomiske belastningene dette medfører. Samtidig rettes stadig større ressurser mot forsvar og sikkerhet, noe som reiser spørsmål om hvordan disse prioriteringene skal finansieres på sikt.

Det er derfor grunn til bekymring for samfunnets utvikling og bærekraft. Er dette en kurs som faktisk vil tjene oss på lang sikt, eller er vi i ferd med å underminere våre egne strukturer? Jeg stiller meg undrende til hvordan denne utviklingen forsvares, og jeg er interessert i å høre motargumenter. Hva mener du?

Anonymkode: 99e29...54c

Fortsetter under...

AnonymBruker

Om det kan forsvares at kvinner har fri vilje og vil jobbe? Eh, ja. 

Mennesker mangler det ikke på i verden. Nå er det ikke slik at akkurat nordmenn er verdens navle, dør vi ut så er det helt greit.

Anonymkode: 4d4ff...f9f

AnonymBruker

Man kan ikke vedta seg tilbake til 50-tallet. Eller innføre fødsels incentiver ala slik det var under det 3dje riket. Toget har snart gått for nasjonalstaten.

Hvor mange barn har TS?

Anonymkode: 75a9e...123

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...