Gå til innhold

Er resiliens og psykisk robusthet et ikke-tema i offentlig psykisk helsevern, eller ser det bare slik ut?


Anbefalte innlegg

psykedeliker
Skrevet

Jeg ser og hører så mye rart om hva slags hjelp folk får - og hva slags hjelp de ikke får - i det offentlige helsevesenet. Hvorfor er det så lite fokus på resiliens og psykisk robusthet?

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Fordi alle er ikke samen deg. 

Anonymkode: 7ecf1...41c

Skrevet

Psykisk helsevern bruker i hovedsak tiden sin på de som har blitt syke.

Resiliens og psykisk robusthet er meget viktig, men hører etter min mening først og fremst hjemme i forebyggende arbeid/folkehelsearbeid.

Personlig er jeg ikke i tvil om at dette burde være et prioritert område, og at ressursmangelen i dagens psykiatri mye skyldes en stadig stigende etterspørsel grunnet fallende psykisk robusthet i befolkningen.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...