Gå til innhold

Gløgg, fy faen!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Inspirert av innlegget lengre nede om pepperkaker (som jeg forøvrig liker veldig godt).. spør jeg: er det egentlig noen som _liker_ gløgg?

Jeg drikker det når jeg får det, og er det en skvett sprit oppi varmer det jo godt ute i kulda :), men sånn smaksmessig er det ingenting å rope hurra for, syns jeg.

Liker du smaken av gløgg, eller drikker du det bare fordi det er tradisjon å ha dette før og i jula?

Skrevet

Gløgg er kjempegodt:-) Aller best uten rosiner, mandler og en masse annet ekkelt som flyter rundt.

Skrevet

Jeg synes det er godt i små mengder. Utendørs er det jo ekstra godt - men da kan jeg like gjerne drikke solbærtoddy. Liker det med både sprit og rødvin oppi - litt mandler men definitivt uten rosiner.

Skrevet

Jeg drikker gløgg så lenge det finnes i butikkene :-)

Skrevet

Jeg drikker gløgg så lenge det finnes i butikkene :-)

Det finnes da gløgg i butikkene hele året. :-)

Skrevet

Gløgg er kjempegodt, med _hele_ mandler, men uten rosiner. *mmmmm*

Men det _må_ være Tomtegløgg.

Skrevet

Det finnes da gløgg i butikkene hele året. :-)

Nettopp :-D

Skrevet

Det må være sprit og rødvin i, ellers gidder jeg ikke. Da er den god, men ikke noe jeg legger sjela mi i å lage resten av året. Det finnes da cognac.

Skrevet

Gløgg er kjempegodt:-) Aller best uten rosiner, mandler og en masse annet ekkelt som flyter rundt.

Litt seint ute til denne tråden,men: da jeg var veldig mye yngre og gikk på kunstoghåndverkskole, ble det jul, som det blir hvert år. Og de som gikk på keramikklinja, lagde gløgg. med rødvin og sprit. Ei av jentene i min klasse var vokst opp i et strengt og religiøst hjem, hun skulle ikke ha. Ikke var vi gamle jentene, heller, og ungdom drakk mindre før. Ja, de gjorde det! I alle fall, de fleste på skolen var nedom og fikk seg et pappbeger, og det ble en lang og litt tåket dag mens folk soste rundt og sang i gangene. I det hele tatt. Da vi skulle hjem, var det ei som ropte at noen lå og sov under klærne i garderoben. Det var hun lille som ikke skulle ha noe. I sin uskyldighet hadde hun vært inne i det tomme keramikerverkstedet da vi andre

vandret ganglangs og sang. Hun hadde spist alle rosinene og mandlene fra bunnen av kjelen. Hun var dritings. Ojojoj. Noen tok seg av henne, og ringte til foreldrene med en ljugehistorie. Hun kunne jo ikke dra hjem slik. Så sov hun vel over hos en av jentene. Sånn går det. Gløgg er godt, det. En gang i året.

Skrevet

Gleder meg bestandig til gløggen kommer i hyllene..

Men dropper noe ekstra oppi jeg da..

Skrevet

Gleder meg bestandig til gløggen kommer i hyllene..

Men dropper noe ekstra oppi jeg da..

"Gleder meg bestandig til gløggen kommer i hyllene.."

Gløggen er da i hyllene hele året :)

Skrevet

"Gleder meg bestandig til gløggen kommer i hyllene.."

Gløggen er da i hyllene hele året :)

Kan så være.. men ser ikke etter den resten av året.. Tenker heller ikke på den..

Første dagen jeg drakk det nå, drakk jeg så mye at haupina satt i lenge etterpå..

Blir litt for lite koffein i gløggen...

Gjest lazygirl
Skrevet

Gløgg er kjempegodt, med _hele_ mandler, men uten rosiner. *mmmmm*

Men det _må_ være Tomtegløgg.

Gløgg på sitt beste får du på svenske systembolaget,"blossa tomtegløgg" (sterkvin)

Denne gløggen man får kjøpt i vanlige dagligvarebutikker som rimi og rema er bare bleike kopier, ikke det en gang !!

Skrevet

Jeg vil foreslå at du sjekker smaksløkene dine, for gløgg er da virkelig godt.

Skrevet

Gløgg er smaskens !!!

Det er ikke rent lite som går med i løpet av jula....(uten vin når barna er i hus..)

:)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...