Gå til innhold

En telefonsamtale


Anbefalte innlegg

Ring ring.

- Hei, det er NN, sier jeg når jeg har tatt telefonen.

- Halla, står til, sier en kompis. - Hvordan går det med deg? Bedre nå?

- Joa, går fint her. Føler meg ikke videre syk, sier jeg.

- Det er bra, da er du nok snart frisk og rask igjen, sier han.

- Joa, satser på det.

- Kommer du i morgen, spør han, og sikter til førjulskvelden med gløgg og kaker som han og samboeren sendte ut sms anngående tidligere i uka, og som jeg ikke har svart på da jeg ikke hadde tenkt til å dra grunnet at jeg hater edru fester.

- Njæi, tror jeg sniker meg unna, sier jeg. - Har fått beskjed av legen å holde meg så mye som mulig i ro, og jeg gjør alt jeg kan for å bli frisk før jul så jeg rekker romjulsfylla. Har til og med sluttet å røyke, sier jeg.

- Oki, det var det jeg gjorde regning med, og det er helt greit, sier han litt for fort. Jeg begynner selvsagt å lure på hva dette var for noe. Vanligvis, og normal høflighet så sant man ikke ligger for døden, er å mase litt. Så jeg sier: - Jeg skal kjøre NN til danskebåten i morgen, så jeg kan jo ta en tur innom på tilbakeveien.

Det blir stille.

- Eh... joa, det kan du jo... men... eh... det har seg sånn at NN også kommer, sier han.

- Eh? Hyggelig det da..., sier jeg, og er ikke helt med da jeg aldri har hatt noen problemer med NN.

- Og hun er jo gravid...

- Eh... ja? Sier jeg. - Jeg er rimelig sikker på at jeg ikke har noe med det å gjøre...

- Og imunforsvaret hennes er derfor veldig dårlig, du kan smitte henne, fortsetter han. Kanskje det beste er at du holder senga og blir frisk.

Jeg merker at jeg begynner å bli småpissed der jeg står og steiker champignoner, og forteller han at jeg faktisk bare er smittefarlig om jeg spytter på noen, drikker av samme glass som noen eller kysser med noen. Og jeg forteller at jeg selvsagt ikke har noen umiddelbare planer om å kysse den gravide.

- Ja, men han hadde ikke hatt kyssesyke før han heller, hvorpå jeg forteller at ca 60 % av befolkninga har det før de blir 2 år gamle, uten å vite om det, og at de derfor ikke kan få det igjen.

- Nei, jeg har ikke hatt det, sier han, samtalen sporer over på andre ting, og vi avtaler heftig fyll i jula om jeg blir frisk.

Velvel... jeg hadde ikke tenkt til å komme i det hele tatt, men makan.

JEG HAR DA FOR FAEN IKKE PEST!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/85726-en-telefonsamtale/
Del på andre sider

Fortsetter under...

  • Svar 48
  • Opprettet
  • Siste svar

Mest aktive i denne tråden

  • SierDuDet

    21

  • lina1365380363

    11

  • spirito

    4

  • flisa

    3

Mest aktive i denne tråden

Annonse

vel - du vil ikkje på festen, og du får ikkje komme... ka er da problemet?

Han visste ikke at jeg ikke hadde planer om å komme. Han skjønte det nok i og med at jeg har alkoholforbud, men han ringte pga en ting: For å sørge for at jeg ikke kom.

Det er helt utrolig. Andre ringer og ber meg med på kàfe og sånt, mens denne ringer for å forsikre seg om at jeg ikke kommer.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/85726-en-telefonsamtale/#findComment-466323
Del på andre sider

*trøste*

Noen folk har bare ikke så greie på slikt...

Det er da ganske frekt å på en måte trekke tilbake en invitasjon? Send han en eske marsipan med masse bakterier i, sånn at han blir liggende i jula... ;-Þ

Njææ, det er litt dårlig gjort. Og det er jo sant at hun ene er gravid. Men uansett...

:)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/85726-en-telefonsamtale/#findComment-466325
Del på andre sider

Han visste ikke at jeg ikke hadde planer om å komme. Han skjønte det nok i og med at jeg har alkoholforbud, men han ringte pga en ting: For å sørge for at jeg ikke kom.

Det er helt utrolig. Andre ringer og ber meg med på kàfe og sånt, mens denne ringer for å forsikre seg om at jeg ikke kommer.

*LOLOLOL*

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/85726-en-telefonsamtale/#findComment-466333
Del på andre sider

Annonse

lina1365380363

*he he he he*, det var dagens beste.

Klart du ikke har pest, men noen overreagerer noe kolossalt bare en er f.eks. forkjølet bare.

Som min eldste søster. Hun er livredd for å bli smittet, selv om haugevis av nordmenn er forkjølet på denne årstiden..........

Men hvis du hater alkoholfrie fester, gløgg og kjeks, er det vel selvfølgelig bare ikke å gå.

Det er vel ikke akkurat fest.....de skal vel ha noe mere enn akkurat de kjeksene i selskapet, eller?

:)

p.s. har du sluttet å røyke fordi du har "kyssesyken",(hvis det er det du har)

og hvorfor?

Du blir vel ikke fortere frisk av den grunn?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/85726-en-telefonsamtale/#findComment-466340
Del på andre sider

Kanksje hun gravide til og med har hatt kyssesyken...

Altså, en eske marsipan ;-D

Ja, det tror jeg nemlig hun har hatt, for hun er alltid syk.

Makan! :)

Menmen... det hadde jo forsåvidt vært kjipt om de hadde mast på meg i forhold til å komme, for jeg har jo ingen god unnskyldning i forhold til å snike meg unna, men likevel... Hehe, jeg har som sagt ikke pest :)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/85726-en-telefonsamtale/#findComment-466345
Del på andre sider

lina1365380363

Han visste ikke at jeg ikke hadde planer om å komme. Han skjønte det nok i og med at jeg har alkoholforbud, men han ringte pga en ting: For å sørge for at jeg ikke kom.

Det er helt utrolig. Andre ringer og ber meg med på kàfe og sånt, mens denne ringer for å forsikre seg om at jeg ikke kommer.

Guh, er du såååååååå pyton å være i hop med?*ler*

Teite.............

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/85726-en-telefonsamtale/#findComment-466346
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...

×
×
  • Opprett ny...