Gå til innhold

hva er sannsynligheten for ikke å bli gravid?


Anbefalte innlegg

Gjest ensomikkevet

kjenner en som er 1 måned på vei. Hun tok en graviditetestest som var positiv og merka på kroppen at hun var trøtt etc. hele tida. Hører at man ikke kan si sikkert at man er gravid før man er 3 måneder på vei. Hva er sannsynligheten for at man skal miste barnet før 3 måneder når testen er positiv?

Fortsetter under...

Gjest Tufsla og Vifsla

Om en test er positiv, da er man 99.9% sikkert gravid. Testen kan være positiv den samme dagen som du egentli forventer mens. Altså et par uker etter unfangelsen.

Spontanabortstatistikken vet jeg ikke, men det er temmelig vanlig å miste. Kan tippe noe sånt som 3 av 8 svangerskap eller noe sånt i den duren.

Etter tre mnd regnes det som mere "sikkert" at barnet vil vokse fram.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...