Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest grønne øyne
Skrevet

Hei.

To gulrøtter, som jeg steiker , med en liten ss med woksaus, er det for mye til kvelds?

Mvh

grønne øyne

Vil helst gå ned noen kilo

Gjest Grønnsaken
Skrevet

Grønnsaker mister endel av vitaminene når de kokes (og kanskje også stekes vil jeg tro) Kan du ikke bare spise dem rå om det på død og liv må være gulerøtter. Hva med to skiver grovbrød med noe sunt pålegg??

Gjest rå er bra
Skrevet

Kokte gulrøtter er ikke det sunneste å spise uansett. GI'en er veldig høy, og du ender opp med å bli fort sulten etterpå. (fortere enn om du ikke hadde spist i det hele tatt fordi blodsukkeret fyker raskt opp og ned)

Spis dem rå. Da har de lav GI og du vil føle deg mettere.

Men..jeg ville heller ha spist noe annet til kvelds uansett. Noe proteinrikt som omelett, tunfisk, kjøtt. Helst ikke frukt og brød og karbohydratrike ting.

Skrevet

Ta og riv dem i stedet og spis dem som råkostsalat- unn deg en skje med saus av et slag på også. Grei kveldsmat det da.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...