Gå til innhold

sopp eller kjønnsykdom???


Anbefalte innlegg

er en gutt på 22 som er plaget med avflassing på penishodet, og av og til en geleaktig utflod.. samtidig som jeg har svie og kløe i anus... hva kan dette være?? vasker med intimsåpå regelmessig og d forsvinner liksom aldri... går det en dag uten at jeg vasker meg nedentil, lukter det veldig sterkt!! masse hud må nærmest skrapest bort hver dag!!! håper på hjelp!!!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/144677-sopp-eller-kj%C3%B8nnsykdom/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Miklos Degre, Dr Med Spesialist i mikrobiologi

Svie, kløe og utflod høres som det kan være soppinfeksjon. Det er ganske hyppig med infeksjon, forårsaket av en sopp som heter Candida. Det finnes flere gode salver som du kan smøre på f. eks. et par ganger om dagen i en uke omkring urinrørsåpningen. Kan ikke se bort ifra at det også gunstig for avflassingen. Det finnes salver som er resptfrie, f. eks. Canesten olg andre. Hvis det ikke hjelper bør du vise det til en lege, fortriunnsvis når du har symptomer. Han/hun kan ta prøve til en mikrobiologisk undersøkelse og basere behandling på funnene der.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...