Gå til innhold

cd stasjoner


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva kan det skyldes viss 2 cd stasjoner som sitter på samme flatkabel Secondary Master, og slave ikke vises i min datamaskin samtidig med at de har blitt synlige der før?Jumperne jfr master slave sitter rett

Skrevet

Kan være så mangt, men her er noen ting du kan kontrollere:

Dobbeltsjekk jumperne.

Sjekk at powerkablene sitter skikkelig i.

Sjekk at flatkabelen sitter i og er riktig vei (går an å stappe inn opp ned).

Napp ut flatkabelen fra den ene stasjonen slik at kun den andre er tilkoblet, og se om den kommer opp. Gjenta med kun den første stasjonen koblet til flatkabel.

Sjekk om stasjonene kommer opp i bios under oppstarten, men ikke i windows.

Sjekk ressurskonflikter i enhetsbehandling.

Skrevet

Som regel skyldes dette ganske enkelt at stasjonsbokstaven i Windows har "falt ut". Hvordan du fikser dette avhenger litt av Windows-versjonen.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...