Gå til innhold

Motstand mot innvandring og legene


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvis vi bruker samme type argumentasjon som våre venner "antirasistene" så trenger vi ikke leger fordi alle ikke er syke. Vi trenger ikke helsevesen fordi 95% er friske. Vi trenger ikke snakke om sykdom av samme grunn.

Hvis vi ansetter leger og oppretter sykehus så er det for å trakassere de syke.

Er en lges jobb å kurere de syke eller -bare- glede seg over de friske?

Det fins et enormt antall funksjonshemma innvandrere som ikke får det de har krav på. En tilnærmimg til disse blir på bred front motarbeidet av folk som mistenker andre for rasisme. Tilnærming til funksjonshemma barn blir oppfattet som trakassering av de voksne foreldrene. Barnet har ikke egen identitet, særlig ikke jenter. Foreldrenes skam og redsel for folkesnakk er større enn respekten for et menneskebarns rettigheter.

Den samme mistanken og holdningene dukker ikke opp når nordmenn skal ha det samme.

Både foreldre og offentlig ansatte forhindrer integrering og at barn får sine rettigheter pga en inngrodd og avlegs gammel fordom.

Rasedebatten i Norge er slutt for 20-30 år siden, og nå er det på tide å lukke det kapittelet.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...