Gå til innhold

Imigran Radis og graviditet


Anbefalte innlegg

Gjest heidi22
Skrevet

Er det skadelig for foster?

og kan man amme?

Jeg finner ingen informasjon hvor det står noe om dette når jeg leser på legemiddelsidene ang. dette preparatet.

Har hørt at enkelte migrenemedisiner kan gi fosterskade.

Skrevet

Fant ikke den medisinen med det navnet du oppgav, men jeg fant en som har Imigran som "hovednavn" og radis som tilleggsnavn på noen av tabelettene?

Gå på http://www.felleskatalogen.no/ og søk etter medisinen for å sjekke at det er den samme! Hvis det er det, står det følgende et stykke ned på siden:

Graviditet/Amming: Overgang i placenta: Data fra et større antall gravide kvinner som har brukt sumatriptan indikerer ikke fosterskadelige effekter. Sumatriptan skal bare brukes hvis fordelen oppveier en mulig risiko. Overgang i morsmelk: Utskilles i morsmelk. Det anbefales at melken fra de første 8 timene etter administrering av sumatriptan kastes, hvoretter amming kan gjenopptas.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...