Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en kjæreste som plages hyppig med blærekatar. Hun har hatt tre stykker på to måneder. Hun har ikke hatt det før. Hun får medisin hos lege, men det hjelper bare en liten stund.

Hva kan gjøres for å stoppe dette?

Sigurd Kulseng-Hanssen, gynekolog
Skrevet

Har legen dyrket bakterier og kontrollert at medisinen hun får er effektiv mot bakteriene hun har? Har urinen blitt kontrollert en uke etter endt kur? Om ikke, be om at dette blir gjort. Dersom din veninne har hyppig blærekatarr kan hun forsøke å bruke et surgjørende middel. Hiprex som er reseptbelagt eller C vitamin eller tranebærekstrakt. Begge de siste får du i helsekostbutikk. Mange hevder å få færre infeksjoner når urinen surgjøres.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...