Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg pratet med en 12-åring (spansktalende) som sa hun var syk med "escarlatina". Jeg slo det opp og så at det er skarlagensfeber, men hun påstår at hun vet hva det er, men at det ikke er det hun har. (Den medisinske termen for skarlagensfeber er scarlatina).

Noen som har peiling på hva hun kan mene da? Jeg ville ikke krangle på det med henne, så viktig er det tross alt ikke, men jeg ble bare litt nysgjerrig, siden hun var så skråsikker på at det ikke var det samme som "scarlet fever" (hun er god i engelsk). Snakket bare med henne såvidt, så jeg rakk ikke spørre hva symptomene var og sånt, bare at hun hadde vært syk ganske lenge, såvidt jeg forsto.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...