Gå til innhold

selvskading


Gjest papa bear

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Hvis du googler selvskading får du opp noen artikler. Pass på å sjekke kilden. Ikke ta hva som helst for god fisk.

Hva du skal gjøre hvis læreren din kontakter foreldrene dine?

Hva skal du gjøre hvis læreren din IKKE kontakter foreldrene dine?

Det er en god sjanse for at læreren din egentlig vet, men ikke tør å ta det opp med deg. Hvis dere har et godt forhold, så kan kanskje du ta det opp med han?

Hvis ikke så er helsesøster en god person å gå til.

Jeg forstår at du er redd for å bli "avslørt". Det er klart at det er skummelt. Det er godt mulig at du vil få sterke reaksjoner. Likevel vil jeg råde deg til at du tar kontakt med en voksen som du stoler på. Det er ikke noe godt alternativ å fortsette med selvskadingen. Det er lett å miste kontrollen etterhvert. Det du får ut av å skade deg vil bli vanskligere å få tak i. Så må du skade deg enda mer for å oppnå det samme. Du kjenner sikkert til denne problemstillingen fra rusmisbruk. Jo mer du bruker, jo mer skal til for å få effekt.

Jeg tror ikke du egentlig ønsker å fortsette med å skade deg. Det kan kanskje virke nødvendig nå, men det er ikke noen varig løsning. Det finnes hjelp. Du må bare tørre å be om det.

Lykke til.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/285712-selvskading/#findComment-2293734
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...