Gå til innhold

avhengighet


Anbefalte innlegg

Hei Nils Håvard. Jeg sliter med avhengighet av alkohol og spilling, drikker ikke voldsomt mye men har alltid en trang , derimot er jeg besatt av å vinne penger, jo mer jeg taper jo mer gira blir jeg, jeg har egentlig et veldig godt liv, men jeg føler jeg gjør akkuratt det motsatte av det jeg egentlig vill, av å till er jeg veldig sosial , mens av og til isolerer jeg meg helt. Har diagnosen personlighetsforstyrrelse, ven vet ikke hva det er? Jeg er også over middels innteligent. Tusen takk for svar. Mvh. Zarah.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/291310-avhengighet/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Har du vurdert å få behandling for avhengigetene dine? Det kan være vanskelig å gå i behandling hos psykiater dersom en kontrollerer eller døyver følelser ved å "fylle et tomrom" ved hjelp av rusmidler o.l. Det er tøft å konfrontere vonde følelser, men ofte må det til, uten at man avleder/demper hele tiden.

Hvor ofte du drikker spiller ikke så veldig stor rolle, hvis du selv føler deg avhengig. Det er ca bare 8% av alkoholikere som drikker hver dag.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/291310-avhengighet/#findComment-2342392
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...