Gå til innhold

cipralex


Gjest Kvinne, 46 år

Anbefalte innlegg

Gjest Kvinne, 46 år

Jeg er kvinne, 46 år. Har fått en depresjon og har brukt cipralex i ca 4 uker. Første uken 5 mg, så 10 mg. dgl. De to første ukene hadde jeg økt gen. angst og indre uro. Brukte da valium ved behov. De to siste ukene har dettte gått bedre, men kjenner eg ganske nedstemt og dagene er jevnt grå. I natt våknet jeg med kraftige magesmerter - på en måte kramper. Disse varte ca 1 time, før de slapp. Kjenner fremdeles smerter i magen, men ikke så sterke som i natt. - Kan dette være bivirkninger? - Vil livet bli noe lysere etter lengre tids bruk av cipralexen, eller er det dette en tilstand mange kaller å bli "flat"? (Jeg skal starte med samtaler hos psykolog nå snart)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/293326-cipralex/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei!

Dosen du går på er fortsatt ganske lav, så jeg ville ikke gitt opp håpet om bedre virkning på cipralex ennå. Mange merker virkning først etter 15 mg. Kanskje 20. Etter 4 uker ville jeg gått opp til 15 mg siden du ikke har bedre virkning enn dette.

Håper du får oppleve at det lysner litt snart. Ikke godt å ha det slik.

Vh

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/293326-cipralex/#findComment-2361147
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...