Gå til innhold

Impulskontroll


Anbefalte innlegg

Etter mange års ekteskap med en mann med flere psykopatiske trekk, er jeg endelig fri. Med meg har jeg vår felles sønn, nå i slutten av tenårene. Men problemene mine er ikke over. For det første har min sønn svært mye sinne i seg, og kun meg å ta det ut over. Dermed er jeg fortsatt utsatt for en del voldelig atferd. For det andre har jeg selv mye vonde følelser og tanker inni meg. Disse gjør at jeg er irritabel og har "kort lunte" i samvær med andre. Jeg føler av og til at det er vanskelig å kontrollere dette. Trenger hjelp til å greie å beherske meg når det røyner på. Har du noen gode råd?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/296892-impulskontroll/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest fnugget

Hva med å ta med deg sønnen din og oppsøke legen? Kanskje dere begge bærer på angst og smerte etter det dere har vært gjennom, men agerer det ut på forskjellig måte.

Mulig både du og sønnen din kunne hatt godt av å snakke med noen hver for dere, eller kanskje sammen med en familieterapeut?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/296892-impulskontroll/#findComment-2397993
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...