Gå til innhold

Har jeg gjort det riktige?


Anbefalte innlegg

Min mor har holdt på nå i 4 dager med å sende meg sms. Ho skriver da at min bror hater henne (han bor hjemme for tiden), og at han sikkert aldri kommer til å snakke m henne igjen. De hadde en episode her i helga, da de ble uenige om et par ting. Egentlig bare bagateller. Men mamma tar så på veg. Ho mener nå at det er ingen vits at ho lever lenger, for da står ho ikke i veien for noen. Ho skriver gjentatte ganger at ho ikke orker mer og ikke klarer mer.

Da de hadde denne diskusjonen var det en del alkohol innblandet. Mamma bruker også tabletter (valium), og det blander ho med alkohol. Er det farlig?

Jeg orker ikke mer av disse truslene, så jeg har kontaktet fastlegen hennes. (vi har den samme). Var det riktig av meg?

Ho har prøvd å ta livet sitt 2 ganger før. Jeg sitter 20 mil unna, og er så nervøs pga dette. Jeg er så sliten av disse truslene om at ho ikke orker mer..

Burde ikke ho få hjelp? Evt medisiner og terapi? Hva m ssri?

Mulig jeg ikke skal blande meg, eller hva gjør jeg?

Har prøvd å få ho til psykolog tidligere, men ho mener at ho ikke trenger det.. Huff, vanskelig dette..

Det er så vondt å se sin egen mor holde på sånn..

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/298097-har-jeg-gjort-det-riktige/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg syns du har gjort det helt riktige. Ring fastlegen om igjen imorgen og se om han har tatt affære. Hvis ikke bør du mase enda mer på ham.

Jeg har ringt han i dag..

Han mener det er tomme trusler, så ingenting kommer til å bli gjort.. Igjen.. Han skulle notere det ned.. Det var det.. :-(

Jeg har ringt han i dag..

Han mener det er tomme trusler, så ingenting kommer til å bli gjort.. Igjen.. Han skulle notere det ned.. Det var det.. :-(

Hvis jeg var deg, ville jeg sendt legen et kort brev der du beskriver det som har skjedd, OG hva ha legen sa til deg i telefonen om tomme trusler og at intet blir gjort. Si at du begjærer din mor tvangsinnlagt fordi du tror hun er til fare for seg selv. Så skriver du nederst, at dersom legen ikke foretar seg noe, og din mor virkelig tar sitt liv, så vil saken bli anmeldt Fylkeslegen.

Da har du gjort det skriftlig, - og det kan hende legen bestemmer seg for å foreta seg noe likevel.

Annonse

hidi, the scorpion

Hvor gammel er din bror?

Om hun er vant til å blande alkohol og Valium, så vil ikke det ta livet hennes i første omgang.

Dernest ville jeg gjort som "ekte nick" foreslo, send mail til legen.

Skjønner godt du blir fortvilet, når du bor så langt unna, men jeg tror din bror også trenger en "oppstrammer", man krangler ikke med sin mamma når man har drukket. Det er hennes hus og hjem, om han er over 18, da er han for gjesteboer å regne. Er han under 18, stiller saken seg mye annerledes, men da skal jo ikke han nyte alkohol...

Hva din mor velger å gjøre med sitt liv, er faktisk ikke ditt ansvar lenger. Hun er voksen og må ta konsekvensene for egne valg. Det du kan gjøre er å si klart i fra, at om hun ruser seg, truer med selvmord, så ønsker ikke du noen kontakt med henne!

Kanksje det ville være en vekker for henne istedetfor at du er hennes krykke!

Lykke til;)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...