Gå til innhold

Mulig hjertesykdom


Anbefalte innlegg

Gjest Stian-san

hei, jeg heter stian og er 14år. Jeg har mulige problemer med hjertet, jg har vært hos helsesøster på skolen. Henne tok pulsen min to ganger og begge gangene hadde jg puls på 115-120. Jeg opplever ofte at jeg har høy puls..... Jeg får store smerter i brystet når jeg er i fysisk aktivitet, men dt går over hvis jeg stopper og slapper av. Jeg har også den siste måneden begynt å få smerter der hjerte ligger, det kjennes ut som jg blir stikket i hjertet flere ganger med et skarpt objekt. Og smertene kan vare så lenge som opp til 30min! Hva kan disse smertene skyldes?

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/302054-mulig-hjertesykdom/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Nils Håvard Dahl, psykiater

Mest sannsynlig skyldes smertene spenninger i musklene i brystkassen. Smertene gir angst og bekymring som igjen forsterker muskelspenningene.

Be om en undersøkelse hos fastlegen din for sikkerhets skyld. Ofte er det å få vita at det ikke er farlig nok til at smertene forsvinner.

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/302054-mulig-hjertesykdom/#findComment-2445525
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...