Gå til innhold

Jobb=hode og nakkeproblemer?


Anbefalte innlegg

Gjest vilværeanonymidag
Skrevet

Jeg har så hodepine/nakkeubehag. Begynte på jobb etter ferie- og siden da har inntak av smertestillende gått rett opp Jeg mistenker hodepinen/nakkestivheten til å henge sammen med jobb.

Hvordan gå frem for å få bedre hverdag? Har man "krav" på noe? Hva ville du ha gjort?

Arbeidet er ikke fysisk krevende- er mer administrativt/kreativt/interlektuelt krevende.

Gjest ViViola
Skrevet

Gå til fastlegen og få en rekvisisjon på fysikalsk behandling. Let så skikkelig (!) etter en fysioterapeut - eller helst en manuellterapeut - som virkelig _kan_ nakke/skulderproblematikk.

Det er veldig viktig å styrke musklaturen for å få bukt med slike problemer, men det er også superviktig å gjøre de riktige øvelsene på en riktig måte. Dette kan jeg snart ALT om, altså, så tro meg på mitt ord!

:-)

Gjest stresslessen
Skrevet

Hvis du sitter foran data hele dagen, så ville jeg snakket med sjefen om tilrettelegging, evt pult som kan justeres mm. Fysioterapi kan ta toppene av plagene, men det er alene gjerne ikke nok.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...