Gå til innhold

Tar dere forhåndsregler vedr. kulde og mobilen?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

ShitDiddelyDo

Aldri hørt om at dette er tilfelle med mobiltelefonen (dessuten ligger den vel gjerne relativt varmt i en lomme/veske, så den får sjelden 20 kuldegrader), men akklimatisering på denne måten (gjerne med en pose du trekker all luften ut av - som du tenker på over), er i hvert fall viktig når du er ute og tar bilder i kulda, da kondensen kan være nok til å ødelegge dyrt fotoutstyr.

Antar det er samme prinsipp, men jeg antar også at en telefon tåler mer enn et ikke-værtett speilreflekskamera.

ShitDiddelyDo

Det står forresten om dette i dagens VG. Kondens kan drepe telefoner - men det er spesielt de nye smarttelefonene (med store skjermer) som er utsatt for overgangen fra kaldt til varmt.

Og Apple har helgardert seg ved å skrive (i veiledningen) at telefonen ikke bør brukes under 0 (!) grader.

Det samme gjelder laptoper.

Men det ser ut som om problemet i stor grad kan løses ved at du har den i en lomme nær kroppen, sånn at den aldri blir skikkelig kald. Eventuell snakking kan foregå via handsfree.

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...