Gå til innhold

Er jeg en bitter "gammel" gubbe?


Anbefalte innlegg

Gjest Ensomhet er ok.
Skrevet

Jeg er 52 år,og noen her inne kjenner meg da jeg har lagt inn minst 20-30 innlegg de siste 5år.

Jeg ble skilt i 1992.Mistet kontakt med mine barn, 2 gutter,i ca 10 år fra de var 8-18.Har nå kontakt med begge,og den eldste (27)mest.Jeg har pga kristendom kun hatt 4 kjærester i livet,noe som plager meg veldig mye.Som man jo vet er sex utenfor ekteskapet synd.

Jeg orker ikke tanken på å ha ett annet menneske oppi min seng,og har slått meg tilro som singel de siste 10 årene,og har ett ok liv.Jeg får i meg mat og har tak over hodet.Har ett ganske fint hus faktisk.Har bil og katt og trives ganske godt.

Men føler meg som ett utskudd siden jeg ikke har kjæreste og ikke synes jeg trenger det heller.Virker nesten som det er mer legitimt å være enslig kvinne enn mann.

1.Er det unormalt å velge å leve singel som mann?

2.Føler meg nesten uglesett,men får nok oppmerksomhet fra damer over 40 til at jeg har beholdt min selvfølelse på 3-5 av 10 mulige.

3.Er jeg unormal som ikke liker alkohol,snus og prostituerte?

Føler at jeg er plassert i feil tidsalder og skulle

vært født 50-100 år tidligere.50-60 tallet hadde passet meg fint.

Liker ikke FMH,Mann eller andre moderne blader så jeg handler Vimenn som jeg har gjort de første 20 årene.Bilblader og datablader også.Illustret vitenskap og historie er også flotte blader.Porno interreserer meg "midt på ryggen"

Er jeg en unormal mann som ikke liker slossing og vold?

Som ikke liker "typiske mannsmiljøer" men heller liker å omgåes kvinner? Jeg er ikke homo eller bifil,men føler meg ganske utenfor,der jeg handler potetgull og cola og aldri øl.

Var veldig genert i min ungdom og ble ikke "mann" før jeg var 22 eller noe.

Skrevet

Er ikke noe galt i å bo alene eller å velge å være singel, er flere som har tatt det valget. Men, hvis det er noe du forteller andre med krummet rygg, så tror jeg det er lett å misforstå det.

Og kanskje er det noen damer som ser på det som en liten utfordring.

Salgstallene til Vi menn er relativt mye høyere enn FHM, så det er mange som er i din båt der.

Du skriver at du er fornøyd med livet ditt, og da er det bare å rette seg opp i ryggen og stå for det!

Gjest Remlow
Skrevet

Nei, du er ingen bitter gammel gubbe.

Du høres ut som en mann som vet hva han vil og ikke vil, har funnet seg selv og trives med det.

Ikke bry deg om hva andre måtte tro.

Kan hende ingen tror noe rart om deg i det hele tatt.

Bra du har slått deg til ro med den du er.

Jeg skulle ønske jeg kunne trives like bra med meg selv.

Skrevet

Du har luxusproblemer! Er nok mange som misunner deg!

Gjest Ensomhet er ok.
Skrevet

Er ikke noe galt i å bo alene eller å velge å være singel, er flere som har tatt det valget. Men, hvis det er noe du forteller andre med krummet rygg, så tror jeg det er lett å misforstå det.

Og kanskje er det noen damer som ser på det som en liten utfordring.

Salgstallene til Vi menn er relativt mye høyere enn FHM, så det er mange som er i din båt der.

Du skriver at du er fornøyd med livet ditt, og da er det bare å rette seg opp i ryggen og stå for det!

Takk til teajenta og Remlow.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...