Gå til innhold

Fellesgjeld ved kjøp av bolig


Anbefalte innlegg

Hvordan er det med fellesgjeld når det kommer til boligkjøp?

Jeg mener at banken regner med fellesgjelden når man skal regne ut hvor mye man kan låne, men man betaler den ikke ved boligkjøp, gjør man vel?

Har sett på en leilighet der prisantydningen er 2 millioner og andel fellesgjeld er 150.000,-. Hvordan stiller det seg med tanke på hvor mye man skal låne - må jeg låne 2.000.000 eller 2.150.000 her? Vet at prisen kan øke hvis flere bud, og at det kommer omkostninger i tillegg, men har sløyfet disse for å illustrere dette eksempelet ;)

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/368007-fellesgjeld-ved-kj%C3%B8p-av-bolig/
Del på andre sider

Fortsetter under...

petter smart

Du trenger ikke låne mer enn kjøpesummen, men banken skal ta med fellesgjelden når de vurderer om du vi klare å betjene lånet (+fellesgjelden).

Det kan jo ikke være slik at dersom kjøpesummen er 100 000 og fellesgjelden 10 millioner så kan alle få lån til å kjøpe leiligheten, kun fordi alle kan betjene et lån på 100 000.

Annonse

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...