Gå til innhold

personlighetsproblematikk


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er en jente som har hatt det veldig vanskelig de siste 10 årene. Ut og inn av psykiatriske intistitusjoner. Mens jeg strevde som verst diktet jeg opp i fantasiverdenen min at jeg var en helt annen person og levde et helt annet liv. Slik fikk jeg altså dagene til å gå. Nå er jeg blitt mye friskere enn jeg var den gangen, men jeg sliter med en tristhet over livet mitt. Livet ble ikke som jeg håpet og drømte om. Så for å ikke virke trist og gråte meg ihjel så må jeg liksom gå inn i denne fantasiverdenen min, - der er jeg en helt annen person, har et helt annerledes utseende osv. Jeg må ta fram den verdenen hvis jeg skal gå til butikken osv, særlig hvis jeg har en dårlig dag, for da vet jeg at jeg ikke begynner å gråte.

Og på den måten greier jeg å holde tårene borte. Når jeg er meg selv slik jeg vet/tror jeg egentlig er har jeg lett for å begynne å gråte.

Men jeg tenker litt på at dette kanskje ikke er så bra for meg i lengden, fordi jeg aldri greier å bli glad i meg selv slik jeg er. Og at jeg ikke greier å utvikle en mer robust personlighet.

Kan slike lidelser behandles på noen måte? Eller må jeg bare prøve å ta meg sammen. Det er i såfall veldig vanskelig.

Gjest SMIRnøff
Skrevet

Jeg vet ikke om jeg helt skjønner hva du mener. Jeg har også ofte følt at jeg har gått inn i roller når jeg har måttet møte mennesker. Men jeg ser ikke på det som sykelig, tvert imot som en styrke. Ellers ville jeg vel til tider ikke klart det, møte mennesker altså. :-)

Skrevet

Jeg synes smir gir deg et fint svar. Evnen til å kaste litt kaldt vann i ansiktet og gå ut døren med et smil, om en påtatt som pokker, er en enorm styrke. Det er likevel viktig at du slipper inn noen i din private sfære, der hvor du gråter og er trist. At du også kan vise denne siden av deg selv, ikke til hele verden, men til de du bryr deg om og som bryr seg om deg. Om ikke skaper det en svært kjedelig grøft mellom den du fremstår som og den du egentlig er, og den grøften leder til ensomhet. Grip fatt i dette, gråt med venner, forsøk å inviter dem inn.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...