Gå til innhold

Avhendingsloven og eierskifteforsikring


Anbefalte innlegg

Gjest Tidligere eier
Skrevet

Vi solgte en bolig for 4 år siden, hadde da eierskifteforsikring. Boligen ble av vår kjøper solgt videre tidligere i år. Vi har nå mottatt kopi av reklamasjon fra nyeste kjøper på mangler ved boligen, samt et eget brev fra advokat adressert til oss, der det opplyses at vi har rett til å utbedre manglene for egen regning, etter avhendingslovens paragrafer.

Vi forstår ikke helt hva som menes med dette. Vi har lest avhendingsloven nå, og det står at ved nytt boligsalg er tidligere kjøper blitt selger, og står selvstendig ansvarlig for opplysningene som er gitt.

Hvorfor er da vi trukket inn i dette?

Gjest ambrose
Skrevet

Jeg vil anbefale deg å stille dette spørsmålet til advokaten her på dol. Jeg fikk veldig god hjelp av han mht denne loven.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...