Gå til innhold

Kvalme etter trippelkur


Gjest Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Gjest Anonym bruker

Hei, jeg fikk ved sykehusinnlegelse nylig påvist Helicobacter Pylori bakterier i magesekken og har gjennomført trippelkur med to typer antibiotika og Somac. Kuren ble avsluttet for 3 dager siden. På kurens femte dag fikk jeg voldsom kvalme og slapphet, og dette har vedvart de tre dagene etter at kuren var avsluttet. Dagen etter endt kur fikk jeg også mistanke om sopp i munnen, og oppsøkte lege for dette. Fikk resept på Mikostatin som er startet opp. Jeg er ganske sliten etter flere uker med sykdom og trenger å få vite om jeg kan regne med at kvalmen som vedvarer er en reaksjon på trippelkuren og/eller soppinfeksjon i munnen og hvor lenge jeg bør regne med å ha det slik?

Lenke til innlegg
Del på andre sider

Fortsetter under...

Miklos Degre, Dr Med Spesialist i mikrobiologi

Hei,

Kvalme og brekninger er ganske hyppige bivirkninger ved bruk av en rekke medikamenter. Det står også oppført både for Somac og for Mycostatin. Du spesifiserer ikke hvilke du har brukt, men flere har også liknende bivirkninger. Soppinfeksjoner også. Jeg vil anta at det går over, men umulig å si med sikkerhet hvor lenge det varer.

Lenke til innlegg
Del på andre sider

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...